כל מה שרצית לדעת על אימון EMS

אימון EMS הינו קיצור של Electric Muscle Stimulation, מדובר על אימון שתוך כדי ביצוע התרגילים, לובש המתאמן חליפה אליה מחוברות אלקטרודות במקומות שונים בגוף. האלקטרודות מתחברות למכשיר בעל צג גדול היודע להעביר פולסים חשמליים לשרירים ספציפיים בגוף לפי התרגיל המבוצע ולספק פולסים המגרים את השריר ומביאים אותו למצב הנכון בהתאם למצב וותק המתאמן.
אימון EMS הינו אימון אישי, מאמן מוסמך חייב להיות ליד מכשיר ה-EMS המעביר את הפולסים החשמליים ולשלוט בו ובמתאמן כדי שהאימון יהיה אפקטיבי יעיל וקצר. זוגות יכולים להתאמן גם ביחד בקבוצה קטנה עם מאמן אחד אך לשלושה מתאמנים במקביל דרושים כבר 2 מאמנים. אימון תמיד יערוך 20 דקות ויתקיים לרב פעם בשבוע. מתאמנים תחרותיים יכולים עד מקסימום פעמיים בשבוע לבצע אימון EMS.

לפני האימון תלבשו את חליפת ה-EMS על גבי חליפת בגד גוף אישית. החליפה למעשה היא זו שמכילה את האלקטרודות והיא לא מונחת ישירות על הגוף. החליפה מכסה איזורים מרכזיים כמו בית החזה, הבטן, הגב, הישבן, הירכיים והזרועות.
האימון עצמו יהיה כרוך בתרגילים מבוססי תנועה, שילוב של משקולות נמוכות משקל וחזרה על תרגילים שונים. מהצד האימון נראה קל מאוד, אך עם החליפה המתאמן יתאמץ במיוחד מאחר וברב המקרים מדובר באימון full body אינטנסיבי המכסה את כל קבוצות השרירים בגוף. הפולס החשמלי מאמץ את השריר והתחושה היא מוזרה בהתחלה, לא כואבת ומתאמנים מתרגלים אליה מהר מאוד ולתוצאות האימון.

במה אימון EMS תורם למתאמן?

גירוי השרירים על ידי אותות חשמליים קלים מדמה את פעולת אותות החשמל מהמוח דרך מערכת העצבים המרכזית לשרירים. כל שריר רגיל לקבל פקודות מהמוח ולמעשה אימון EMS מדמה את הפקודה על ידי גירוי חיצוני. העבודה עם טכנולוגיית ה-EMS מאפשרת למתאמן ליהנות מאימון קצר בן 20 דקות עם תוצאות מקסימליות. הגירוי עוזר לגוף בהרבה מישורים:

חיזוק הגוף – הגירוי מפעיל את כל סיבי השריר (גם כאלה שאינם פועלים בתירגול רגיל) ובכך מחזק אותם.
הפחתת משקל – האימון מסייע בהפחתת משקל ושומן הגוף בעקבות מספר אלמנטים: שיפור המטבוליזם של המתאמן, פיתוח מסת השריר אשר שורפת יותר אנרגיה ושומן במנוחה, מיצוק השריר והפחתת היקפי הגוף.
כאבי גב, כאבי שרירים, והחלמה מפציעות – שיפור בקצב זרימת הדם מסייעות לגוף לשחרר מתחי שרירים, כאבים ואף מסייע בהחלמה מפציעות (רופאי ספורט ממליצים על אימוני EMS).
לאחר לידה – חיזוק רצפת האגן, מניעה של בריחת שתן, צמצום היקפים וחיזוק השרירים.
שיפור במראה העור – מתיחת העור, חידושו ותוך צמצום עודפי עור המצטמצמים ומצטמקים.

אימון EMS מסייע לנו להראות יותר טוב ומכאן גם ישנן השפעות פסיכולוגיות שמגיעות בעקבות התוצאות המהירות. המתאמן מרגיש טוב יותר עם עצמו ומפתח מוטיבציה לאימונים. מוטיבציה שלוקח הרבה זמן לפתח אותה בפעילות אירובית או אנאירובית אחרת.

אבל כמה זה עולה לנו?

בניגוד לדעה הרווחת אימון EMS אינו דבר יקר וכשמסתכלים על עלות תועלת האימון בהחלט כדאי ביחס לאפשרויות אחרות.
רוצים לקבל מידע נוסף על המחירים והמבצעים? לחצו כאן השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם.
כל האימונים הינם אימונים אישיים עם מאמן אישי מוסמך. כשתקחו מאמן אישי שילווה אתכם, בכל מקום עלותו יכולה להיות כפולה מאימון EMS.
כמו כן, עלות לחדר כושר שידרוש מכם 3-4 שעות בשבוע, תהיה פחות או יותר זהה ל-4 אימוני EMS שבועיים ברשת EMS Easy Fit ובפועל תשקיעו אחוז קטן מהזמן לעומת חדר הכושר, תהנו מתוצאות מהירות יותר, ממוטיבציה מוגברת ומשיפור בריאותי.
עוד מידע על ההבדלים בין אימון בחדר כושר ובין אימון EMS תמצאו כאן.
רוצים לשמוע פרטים נוספים? לחצו כאן השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם.