חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כושר בשיטת EMS – איך משיגים תוצאות בתקופת הקורונה?

כמו שכבר הסברנו במאמרים קודמים, אימון הכושר EMS הומצא ופותח עבור האסטרונאוטים של נאס"א בכדי שיוכלו להתאמן בחלל.

אימון ה EMS עושה שימוש בגירוי חשמלי של השריר להשגת מטרות שונות בתחום הכושר הגופני.

אימון בשיטת ה EMS עושה שימוש בתדר חשמלי נמוך בשביל לחזק את עוצמת הכיווץ של השרירים אותם אנחנו מאמנים, בתנוחות שונות או באופן דינאמי. אז איך זה עובד? תוך כדי האימון יחד עם מאמן מוסמך אשר מכוון את עוצמת הגירוי לרצונו ויכולותיו של המתאמן, המכוונים אל תוך השריר הרצוי בזרם חשמלי.

גירוי השריר יכול להיות ממוקד, בשריר אחד או בקבוצת שרירים, או לערב מספר קבוצות שרירים בוא זמנית להשגת תוצאה מרבית. 

דרך נוספת הינה שימוש בעזרים חיצוניים היוצרים גירוי מכני, לדוגמא משקולות יד, תוך כדי הפעלת תדר נמוך לגירוי נוסף של השריר דבר זה מעצים את האימון ומגביר את רמת גירוי השריר.

אימון בשיטת ה EMS בתקופת הקורונה:

לאימון הכושר בשיטת ה EMS יתרונות רבים ומגוונים, החל מחיזוק שרירי הליבה – שהם הבסיס של גוף האדם, סיוע בהרזיה, שיקום של פציעות ספורט שונות ועד לעיצוב וחיטוב הגוף.

כל היתרונות המפורטים מלא חשובים בהחלט, אך חשוב להבין שבשיטת אימון ה EMS מאפשרים שמירה אופטימלית ומחמירה במיוחד על כללי הריחוק ובמיוחד בתקופת הקורונה!

האימון מתבצע בדרך כלל בחלל סטודיו גדול המיועד למספר מקסימלי של 2 מתאמנים בו זמנית. החלל הגדול, לצד תחלופת המתאמנים המהירה (20 דק' לאימון כושר) מאפשרים הקפדה מרבית על כללי הריחוק בתקופה מסוכנת דוגמת קורונה ובכלל. האימון עצמו מתבצע יחד עם מאמן אישי צמוד ומוסמך הדואג שכל האימון יעבור בצורה הטובה והבטוחה ביותר.

אחד היתרונות הבולטים של שיטת אימון ה EMS שהזכרנו כבר קודם לכן הוא זמן האימון, 20 דק' אימון בלבד בשבוע.

האימון עצמו הוא עצים במיוחד בוא מגייסים מספר מקסימלי של יחידות מוטוריות בוא זמנית והתוצאה אפקטיבית במיוחד. לאימון מסוג זה נדרשת תקופת התאוששות ארוכה מהרגיל ולכן זמן האימון הינו 20 דק' בלבד בשבוע.

נגיף הקורונה הביא עמו לחיינו שינויים רבים והמון דברים בלתי צפויים. 

נראה שמעולם לא שמענו כל כך הרבה פעמים א צמד המילים כללי היגיינה וחיטוי. בתקופה הזאת במיוחד בא חשוב לשמור על כללי היגיינה וחיטוי, אצלינו ב EMS הקפדה על חיטוי וכללי היגיינה הם דבר שבשגרה. 

לאחר כל אימון אנו מקפידים לחטא את המכשירים והאביזרים בעזרת חומר מיוחד אנטיבקטריאלי המרחיק את החיידקים ושומר על סביבה סטרילית ובטוחה כך שאצלנו כל מתאמן יכול להרגיש מוגן ובטוח.

לכל מתאמן מותאם ציוד אישי, חליפה בעלת ווסט מותאם המתחבר לאלקטרודות חשמליות של מכשיר ה EMS. החליפה הינה אישית ובסוף האימון נלקחת ע"י המתאמן לביתו. 

במהלך האימון אין שימוש במספר מתקנים, אלה שהשימוש היחיד תוך כדי האימון הינו במחשב ה EMS אשר משדר תדרים חשמליים לשריר.

יכול לעניין אותך גם

דילוג לתוכן