חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

במיוחד לחזרה לשגרה – איך חוזרים לעשות כושר אחרי תקופה ארוכה של מנוחה?

רכשתם נעלי ספורט חדשים? הוצאתם את בגדי הספורט מהארון? אז כנראה שאתם חוזרים להתאמן!

אבל יש כמה דברים שחשוב מאוד לדעת לפני שחוזרים לעשות כושר במשרה מלאה!

מומלץ לקרוא את המאמר עד הסוף, אחרת אתם מסתכנים בשרירים כואבים מאוד.

חזרת להתאמן? התחלת מחדש!

חזרה לשגרת אימונים לאחר הפסקה ארוכה של כמה חודשים או שנים נחשבת להתחלה מחדש עבור הגוף. לפני שחוזרים לשגרה ומתחילים את כל התהליך מהתחלה יש לבנות תוכנית אימון בסיסית ולהתקדם איתה בהדרגתיות. אצלנו ב EMS הדרך לעשות זאת היא הפשוטה והבטוחה ביותר.

לקחתם הפסקה? מסת השריר כבר לא אותו הדבר

לאחר הפסקה ארוכה מסת השריר בגוף יורדת ופוחתת. הגוף שלנו עדיין לא מוכן לעמוד בעומסים שבהם עמד בעבר, לכן חשוב מאוד להעמיס על הגוף בהדרגה עד שנגיע למשקלים הקודמים שלנו. בשיטת הEMS אין כלל סכנה לפגוע בגוף בגלל שהשימוש במשקולות הוא מבוקר וצמוד למאמן אישי. האימון מבוצע בליווי מאמן אישי מוסמך והעלייה בקושי נוצרת בהדרגה ובהתאמה לכל מתאמן.

עליתם במשקל? איבדתם רקמות שריר!

בדרך כלל מתאמנים רבים שעוצרים את האימונים עולים במשקל הגוף. עלייה במשקל בדרך כלל נוצרת מהצטברות רקמות שומן בגוף. אנשים רבים עושים דיאטה לצורך הפחתה במשקל, אך מה שהם לא יודעים הוא שכאשר מבצעים דיאטה מאבדים לא רק שומן אלא גם רקמות שריר.

ככל שההפסקה ממושכת יותר כך מתבגרים יותר

ככל שההפסקה שלוקחים מהאימונים גדולה יותר, כך הגוף הולך ומתבגר באופן טבעי לגמרי. עם ההתבגרות חלים בגוף האדם, ובמיוחד במערכת השרירים, שינויים אשר מפחיתים את היכולת של הגוף לעבוד תחת עומסים לאורך זמן, והיכולת לפתח כוח ומסת שריר. 

בנוסף במשך הזמן עלולות להופיע מחלות כרוניות שבדרך כלל מקשות על המתאמן חזרה לשגרה ולפעילות מלאה. 

אימוני כח

מטרת אימון התנגדות היא שיפור היכולת של שרירי השלד להתמודדות עם כוחות חיצוניים לצורך ייצוב הגוף או תנועה של חלקי הגוף. ההתנגדות באימונים אלה תהיה של משקל הגוף או של משקל חיצוני. מומלץ תחילה ללמוד ולהבין את הטכניקה הנכונה ובהמשך להעלות את רמת ההתנגדות (משקל). 

לסיכום, בחזרה לשגרת האימונים הרבה מהדברים שהיינו רגילים אליהם קודם משתנים וחשוב לקחת אותם בחשבון כדי לא להיפצע ולא לגרום לגוף שלנו נזק.

אצלנו בEMS תחזרו לשגרה עם מאמנים מוסמכים אשר ילוו אתכם לאורך כל הדרך. תקבלו תוכנית אימונים מותאמת אישית אשר מבוססת על הדרגה, ועל חזרה בטוחה לשגרה. 

מחפשים את האימון האופטימלי בשבילכם, בואו אלינו לEMS ותבינו בעצמכם!

יכול לעניין אותך גם

דילוג לתוכן