חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 יתרונות של כושר גופני שיכולים לשנות את חייכם!

כושר גופני עושה טוב לגוף ולנפש, את זה כולנו יודעים. בכתבה הבאה הבאנו לכם חמישה יתרונות של כושר גופני, פעילות ספורטיבית וכל מה שלא כולל ישיבה על הספה מול הטלוויזיה:

  1. חיזוק המוח על ידי כושר גופני

כושר גופני לא מחזק רק את הגוף, אלא גם את המוח. פעילות גופנית מעלה את רמות האנרגיה ומגדילה את כמות הסרוטונין במוח, מה שמוביל ליכולת ריכוז גבוהה יותר ומפחית סיכויים ללקות בחרדה ודיכאון. שיפור רמות האנרגיה הפיזית והמנטלית עושה אותנו פרודוקטיביים יותר בעבודה, בחיים האישיים, החברתיים ואף הזוגיים.

  1. הפחתת מתחים באמצעות כושר גופני

פעילות גופנית מכל סוג מייצרת תגובה של הרפיה והסחת דעת חיובית. היא מרוממת את מצב הרוח, מפחיתה מתחים ומונעת מצבי רוח הפכפכים. אדם רגוע מצליח יותר בסביבת עבודתו ובחייו הפרטיים. השפעה מנטלית זו קשורה גם היא באנדורפינים המופרשים במוח בעת פעילות גופנית.

  1. כושר גורם לך להרגיש בעננים

טוב לא באמת כנפיים, אך אם תרצו להוסיף אנרגיה לגוף – עשו ספורט! תופתעו לגלות עד כמה הליכה בפארק או אימון קל בבוקר למשך כחצי שעה עשויים לשנות את כל מהלך יומכם. כאשר אנדורפינים ואדרנלין מופרשים אל מחזור הדם שלכם במהלך האימון, תרגישו חיוניים ומלאי אנרגיה במהלך כל היום. גם אם תרגישו מעט עייפים בתחילת האימון, עם האצת קצב הלב ומחזור הדם תתחלף ההרגשה ותרגישו נמרצים מתמיד.

  1. מצאו את הזמן להתאמן, זה לא כל כך קשה!

המפתח הוא פשוט לנצל את הזמן שלכם בחוכמה ולשלב פעילות גופנית עם מהלך יומכם הרגיל. קחו את הילדים לגן ברגל או על אופניים. צאו אל פגישות ברגל ולא ברכב. נסו להקפיד על פעילות גופנית במשך כחצי שעה ביום, הגוף והנפש יודו לכם עד מאוד.

  1. פעילות גופנית בריאה ללב שלכם

פעילות גופנית לא רק מסייעת במניעת מחלות, היא גם מחזקת את שריר הלב, השריר החשוב ביותר בגוף. לאנשים המקפידים על פעילות גופנית יש לב חזק יותר ומערכת כלי דם בריאה יותר. כתוצאה מכך מרגישים פחות עייפות וכל פעילות אחרת נעשית קלה יותר.

יכול לעניין אותך גם

דילוג לתוכן